e-pobierowo.pl
Pobierowo - informacje ogólne
Atrakcje w okolicy
Historia kąpieliska
Fotografie z Pobierowa

Pobierowo - informacje ogólne

 

POBIEROWO - jak podają niektóre encyklopedie to "wieś w północnej części województwa zachodniopomorskiego, nad Morzem Bałtyckim". Prawie wszystkie źródła dodają "znane kąpielisko morskie". Jakie naprawdę jest Pobierowo?

 

  

 

Bez wątpienia Pobierowo jest idealnym miejscem na nocleg i wypoczynek. Nie ma nic lepszego niż ucieczka z przepełnionego kurzem i spalinami miasta wprost do malowniczego nadmorskiego miasteczka. U nas każdy poczuje się dużo lepiej i na pewno będzie mógł "odetchnąć pełną piersią."

 

Niezależnie od preferencji, w Pobierowie warunki do wypoczynku znajdą zarówno osoby szukające spokoju i ciszy jak i ci, preferujący aktywny wypoczynek nad morzem. Tym pierwszym polecamy Pokoje Gościnne PobierowoKwatery PrywatneDomki Letniskowe Pobierowo w nieco odsuniętych od centrum miejscach. Rodziny z dziećmi oraz osoby młode na pewno wybiorą Pensjonaty Pobierowo blisko centrum i plaży.

 

Okolice ulicy Grunwaldzkiej, na równoległym do morza pasie o długości ok. 3-4km i szerokości ok.300m, to w sezonie letnim tętniące życiem przez 24 godziny na dobę miejsce relaksu. Wzdłuż ulicy znajdują się bary i smażalnie ryb, lokale gastronomiczne, liczne lodziarnie, dyskoteki i ogródki piwne.

 

Również dzieci bardzo szybko obdarzają Pobierowo ogromnym zaufaniem - całkowicie słusznie. W centrum znajdują się ogrodzone place zabaw a także mnóstwo wszelkiego rodzaju bujaków, samochodzików itd.... Nie ma też nic przyjemniejszego jak zmaganie się z falami morskimi czy lepienie "babek" i zamków z piasku. Na plaży znajduje się zjeżdżalnia wodna, można także pojeździć na bananie. Przygotowano również liczne wypożyczalnie rowerów, gokartów czy skuterów. Władzom Gminy należy również pogratulować rozwiązania w postaci „Rewal Bike System” - nowoczesny system wypożyczalni rowerów umożliwiający wypożyczenie roweru w jednym punkcie i pozostawienie go w innym, w jednej z trzech miejscowości: Rewalu Niechorzu lub Pobierowie (na terenie obiektów sportowych, ul. Moniuszki). Istnieje również możliwość wypożyczenia sprzętu do Nordic Walkingu.

 

Od wielu lat w Pobierowie i innych miejscowościach Gminy Rewal organizowany jest cykl imprez sportowych pt. „Akademia Słońca”, które zdecydowanie pozytywnie wpływają na możliwość aktywnego wypoczynku nad morzem. W zabawach i konkursach często udział biorą całe rodziny.

 

Każdy, niezależnie od wieku, przyjeżdża do nas w tym samym celu - aby odpocząć. Jedni rozkoszują się kąpielami słonecznymi na plaży lub na terenie ośrodka (domu, campingu) w którym mieszkają, inni doskonalą swe umiejętności pływackie, a jeszcze inni odsypiają nocne zabawy. Jedno jest pewne - KAŻDY WYJEŻDŻA OD NAS ZADOWOLONY. A wielu wraca ponownie... Wspomnienia romantycznych spacerów plażą przy zachodzie słońca, gorące pocałunki wśród porannej morskiej mgły, zaciszne leśne uliczki, przytulne kawiarnie - to niezapomniane chwile, które niejednokrotnie towarzyszą Wam przez wiele lat...

 

Zabudowa Pobierowa to głównie domy jednorodzinne porozrzucane wśród lasów. Nielicznie ocalały jeszcze przedwojenne domki letniskowe (w połowie ubiegłego wieku Niemcy postawili ich tu ok. 1000 – zobacz Pobierowo historia). Większość obiektów handlowo-usługowych zlokalizowanych jest przy głównych ulicach: Grunwaldzkiej oraz Zgody.

 

  

 

O zaletach Pobierowa w miesiącach letnich nie trzeba nikogo przekonywać. Nie możemy jednak zapominać, że również wiosną, jesienią czy zimą, wczasy nad morzem są przepiękne. Ktoś kto chce naprawdę odpocząć od hałasu i zgiełku, kto pragnie sam w sobie się wyciszyć - powinien przyjechać do nas zwłaszcza poza sezonem!

 

Wczasy pozasezonowe mają jeszcze jedną, niewątpliwą zaletę - są o wiele zdrowsze. To właśnie jesienią i wiosną w nadmorskim powietrzu najwięcej jest soli mineralnych, związków magnezu oraz jodu. Z tego względu rodziny z małymi dziećmi zachęcamy do przyjazdu poza sezonem. Dodatkową zachętą do przyjazdu "zimowego" powinny być również koszty pobytu, które są średnio o 40-70% mniejsze.

Nowe pobierowo

Tak Pobierowo wygląda dziś... zapraszamy!

Monika Sutor

91 38 64 370

Domki Letniskowe

785 991 075